Sevgi Nedir

Sevgi Nedir

Bizler Mutlaka Sevgi ye Muhtacız. Öyle ya da böyle mutlaka birisini severiz. İnsan olmanın, var olmanın, yaşadığımızı hissetmenin en üst düzeydeki eylemidir sevmek. Mutlaka severiz. Sanal ya da gerçek, birini mutlaka severiz.Kendimizi gerekli hissetmenin, anlamlı bir varlık olduğumuzu farketmenin, yaşama sevincinin hücrelerimizde dolaştığını kavramanın en üst düzeydeki sözcüğüdür sevgi. Mutlaka severiz. Doğru ya da yanlış birisini mutlaka severiz.Kendimizi çocuk gibi hissetmenin, isteğin, arzunun, yoğunlaşmanın ya da buharlaşmanın çağrısına kaptırabileceğimiz en üst düzeydeki duygusudur aşk. Mutlaka severiz. Kalıcı ya da geçici birisini mutlaka severiz.

Mobil sohbet

Sevgisiz yaşanmaz

Sevgi zorunlu bir ilişki biçimidir. Her zaman çakışmaz, bazen seven oluruz bazen sevilen. Sevenin bir başkadır, sevdiğin bir başka. Bir ilişkinin ortasında bazen seven oluruz bazen sevilen. Hangisi olmak isterdiniz? Seven mi, sevilen mi? Hafife almayın, çok ciddi sorudur. Tayin edici derecede önemli bir sorudur. Hayatta en az bir kez her insanın kendisine sorması ve cevabını dürüstçe vermesi gereken bir sorudur. Insanın kendisini tanımlaması gereken bir alandır. Bir ilişkinin gidişatını belirleyen en önemli yol ayrımlarından biridir. Kimileri sevmeden yapamaz, eksik hisseder kendisini, kimileri sevilmeden. Tabii ki çakışırsa müthiş bir şey olur, daha büyük bir keyif düşünülemez, ama gerçekçi olmak gerekir, her zaman çakışmazz, bazen seven oluruz, bazen sevilen.

mobil sohbet siteleri

Şu ya da bu şekilde, sevmeden ya da sevilmeden yaşanmaz. Hayatın renkleri, şarkıları, kelimeleri, kokuları, zevkleri, duyguları uçar gider elinden. Bakarsýin aval aval ben bu dünyaya niye geldim diye.

Sevgisiz olmaz…

Bir kez bile deliler gibi sevmeden, hatta karşılık görmeden deliler gibi sevmeden, bir kez bile deliler gibi sevilmeden, karşılıksız sevilmenin hazzına erişmeden bu dünyadan çekip gitmek olacak şey değil.


Sohbete Başla

Mobil Giriş Yap